Drhání
 

Drhání

Jednoduchá technika Makramé (český název Drhání) nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Podstatou je vázání dvou základních uzlů: uzlu plochého a žebrového z různých materiálů. Opakováním a kombinováním těchto uzlů můžeme vytvářet mnoho variací krajek. Využívá se k ozdobnému vázání třásní na konce tkanin, na oděvní doplňky, v interiéru jako plochá i trojrozměrná krajka.

Frivolitky

Krajka vytvořená pomocí člunku a protahováním nitě. Vzor většinou vytváří obloučky a pikotky. Na dotvoření krajky je možné využít korálky. Krajkou lze zdobit tkaninu, vytvářet šperk, oděvní doplněk.
Margaretina krajka
 

Margaretina krajka

Je obdoba drhání, při které využíváme pouze jeden žebrový uzel.
Síťování
 

Síťování

Síťovaná krajka vzniká pomocí speciální jehly, na kterou se navine niť a dřívka, okolo kterého se niť obtáčí. Tím vzniká uzlík. Uzlík k uzlíku a vznikne síť. Dříve hlavně rybářská, dnes se tato krajka nejvíce využívá jako oděvní doplněk a v interiéru.
Tenerifa
   

Tenerifa

Druh krajky, které se říká sluníčková. Nitě jsou paprskovitě natažené do kruhu (někdy také do čtverce)a jiné nitě provlékané mezi nimi tvoří vzor. Mohou být různobarevné. Využívají se jako vsadky do textilu a drobné ozdoby interiéru.